Atmel ATF1500A-10JI
ATF1500A-10JI picture photo
Mfg. Part Number
ATF1500A-10JI
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 32MC 10NS 44PLCC
Datasheet Download
ATF1500A-10JI.pdf
Availability of ATF1500A-10JI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ATF1500A-10JI Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1500A-10JI
Internal Part NumberEIS-ATF1500A-10JI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package27
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesATF15xx
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable (min 100 program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells32
Number of Gates-
Number of I/O32
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC (16.59x16.59)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1500A-10JI
Related LinksATF150, ATF1500A-10JI Datasheet, Atmel Distributor
ATF1500A-10JI Details Description
Related parts for ATF1500A-10JI
LED 14-SEG 2DIG CA YLW RHDP .54" datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ4 M20 datasheet.pdf
CABLE UMC PLUG-PLUG .81 150MM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL 28TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 8PF 100V U2J 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X6S 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23 datasheet.pdf