Atmel ATF1500A-15AC
ATF1500A-15AC picture photo
Mfg. Part Number
ATF1500A-15AC
Brief Description
IC CPLD 32MC 15NS 44TQFP
Datasheet Download
ATF1500A-15AC.pdf
Availability of ATF1500A-15AC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ATF1500A-15AC Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1500A-15AC
Internal Part NumberEIS-ATF1500A-15AC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package154
SeriesATF15xx
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable (min 100 program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of I/O32
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1500A-15AC
Related LinksATF150, ATF1500A-15AC Datasheet, Atmel Distributor
ATF1500A-15AC Details Description
Related parts for ATF1500A-15AC
MOSFET N-CH 20V 6A 9-BGA datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
CABLE TIE MINI 18LB 4" datasheet.pdf
IC FPGA 292 I/O 484CSPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.08K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN 28POS 0.8MM SMT datasheet.pdf