Atmel ATF1500A-15JI
ATF1500A-15JI picture photo
Mfg. Part Number
ATF1500A-15JI
Brief Description
IC CPLD 32MC 15NS 44PLCC
Datasheet Download
ATF1500A-15JI.pdf
Availability of ATF1500A-15JI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ATF1500A-15JI Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1500A-15JI
Internal Part NumberEIS-ATF1500A-15JI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package27
SeriesATF15xx
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable (min 100 program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of I/O32
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC (16.59x16.59)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1500A-15JI
Related LinksATF150, ATF1500A-15JI Datasheet, Atmel Distributor
ATF1500A-15JI Details Description
Related parts for ATF1500A-15JI
WIRE MARKER B/Y .05-.12"1000PC datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 8GHZ 16QFN datasheet.pdf
RES 604 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf