Atmel ATF1504ASVL-20JI44
ATF1504ASVL-20JI44 picture photo
Mfg. Part Number
ATF1504ASVL-20JI44
Brief Description
IC CPLD 64MC 20NS 44PLCC
Datasheet Download
ATF1504ASVL-20JI44.pdf
Availability of ATF1504ASVL-20JI44
QUANTITY
ATF1504ASVL-20JI44 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1504ASVL-20JI44
Internal Part NumberEIS-ATF1504ASVL-20JI44
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package27
SeriesATF15xx
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable (min 10K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max20.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells64
Number of Gates-
Number of I/O32
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC (16.59x16.59)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1504ASVL-20JI44
Related LinksATF1504AS, ATF1504ASVL-20JI44 Datasheet, Atmel Distributor
ATF1504ASVL-20JI44 Details Description
Related parts for ATF1504ASVL-20JI44
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .025-.037" .310" datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.5A SC-59 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 12UCSP datasheet.pdf
IC DRIVER DIFF QUAD LV HS 16QFN datasheet.pdf
CABLE CAT6A 8COND 23AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONN SOCKET 40PIN GOLD datasheet.pdf
BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN RA datasheet.pdf