Atmel ATF1508AS-10QC160
ATF1508AS-10QC160 picture photo
Mfg. Part Number
ATF1508AS-10QC160
Brief Description
IC CPLD 128MC 10NS 160QFP
Datasheet Download
ATF1508AS-10QC160.pdf
Availability of ATF1508AS-10QC160
QUANTITY
ATF1508AS-10QC160 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1508AS-10QC160
Internal Part NumberEIS-ATF1508AS-10QC160
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
SeriesATF15xx
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable (min 10K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O96
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case160-BQFP
Supplier Device Package160-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1508AS-10QC160
Related LinksATF1508A, ATF1508AS-10QC160 Datasheet, Atmel Distributor
ATF1508AS-10QC160 Details Description
Related parts for ATF1508AS-10QC160
CONN HEADER VERT .050 20POS AU datasheet.pdf
RES SMD 1.43KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 24-BIT SER PROGBL 16TSSOP datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 100KHZ 8TDFN datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY SCREW-ON datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V JB 0201 datasheet.pdf