Atmel ATF1508AS-15QI100
ATF1508AS-15QI100 picture photo
Mfg. Part Number
ATF1508AS-15QI100
Brief Description
IC CPLD 128MC 15NS 100QFP
Datasheet Download
ATF1508AS-15QI100.pdf
Availability of ATF1508AS-15QI100
QUANTITY
ATF1508AS-15QI100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF1508AS-15QI100
Internal Part NumberEIS-ATF1508AS-15QI100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package66
SeriesATF15xx
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable (min 10K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Gates-
Number of I/O80
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF1508AS-15QI100
Related LinksATF1508A, ATF1508AS-15QI100 Datasheet, Atmel Distributor
ATF1508AS-15QI100 Details Description
Related parts for ATF1508AS-15QI100
IC REG LDO ADJ 0.8A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 900MA 590 MOHM datasheet.pdf
Connector Socket 94 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 8DIP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
2,2UF 35V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf