Atmel ATF16LV8C-10JI
ATF16LV8C-10JI picture photo
Mfg. Part Number
ATF16LV8C-10JI
Manufacturer
Product Category
Embedded - PLDs (Programmable Logic Device)
Brief Description
IC PLD 8MC 10NS 20PLCC
Datasheet Download
ATF16LV8C-10JI.pdf
Availability of ATF16LV8C-10JI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ATF16LV8C-10JI Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF16LV8C-10JI
Internal Part NumberEIS-ATF16LV8C-10JI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package48
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - PLDs (Programmable Logic Device)
Series16V8
PackagingTube
Programmable TypeEE PLD
Number of Macrocells8
Voltage - Input3 V ~ 5.5 V
Speed10ns
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package20-PLCC (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF16LV8C-10JI
Related LinksATF16LV, ATF16LV8C-10JI Datasheet, Atmel Distributor
ATF16LV8C-10JI Details Description
Related parts for ATF16LV8C-10JI
RES SMD 845K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 46A 8ULTRASO datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 9A 25.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf