Atmel ATF16V8CZ-15SI
ATF16V8CZ-15SI picture photo
Mfg. Part Number
ATF16V8CZ-15SI
Brief Description
IC PLD 8MC 15NS 20SOIC
Datasheet Download
ATF16V8CZ-15SI.pdf
Availability of ATF16V8CZ-15SI
QUANTITY
ATF16V8CZ-15SI Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF16V8CZ-15SI
Internal Part NumberEIS-ATF16V8CZ-15SI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package37
Number of Macrocells8
Voltage - Input5V
Speed15ns
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF16V8CZ-15SI
Related LinksATF16V8, ATF16V8CZ-15SI Datasheet, Atmel Distributor
ATF16V8CZ-15SI Details Description
Related parts for ATF16V8CZ-15SI
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 277VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
IC FPGA 60K GATES 128KB 288-CSP datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
MULTI-PAIR 24COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf