Atmel ATF750C-10SI
ATF750C-10SI picture photo
Mfg. Part Number
ATF750C-10SI
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 10MC 10NS 24SOIC
Datasheet Download
ATF750C-10SI.pdf
Availability of ATF750C-10SI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ATF750C-10SI Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF750C-10SI
Internal Part NumberEIS-ATF750C-10SI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package31
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesATF750C(L)
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable (min 1K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.5 V ~ 5.5 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells10
Number of Gates-
Number of I/O10
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package24-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF750C-10SI
Related LinksATF750, ATF750C-10SI Datasheet, Atmel Distributor
ATF750C-10SI Details Description
Related parts for ATF750C-10SI
RELAY SSR 1A 24VDC SIP PC MNT datasheet.pdf