Atmel ATF750LVC-15SC
ATF750LVC-15SC picture photo
Mfg. Part Number
ATF750LVC-15SC
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 10MC 15NS 24SOIC
Datasheet Download
ATF750LVC-15SC.pdf
Availability of ATF750LVC-15SC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ATF750LVC-15SC Order Process
Ship out your order
Specifications of ATF750LVC-15SC
Internal Part NumberEIS-ATF750LVC-15SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package31
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesATF750LVC
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable (min 1K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks-
Number of Macrocells10
Number of Gates-
Number of I/O10
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package24-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATF750LVC-15SC
Related LinksATF750L, ATF750LVC-15SC Datasheet, Atmel Distributor
ATF750LVC-15SC Details Description
Related parts for ATF750LVC-15SC
RES SMD 110K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
DEV KIT FOR F300/301/302/304/305 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 3-8 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
1.20MM WTB HEADER VERT 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 300A 8HSOF datasheet.pdf