Abracon Corporation ATFC-0201HQ-3N2B-T
ATFC-0201HQ-3N2B-T picture photo
Mfg. Part Number
ATFC-0201HQ-3N2B-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.2NH 400MA 300 MOHM
Datasheet Download
ATFC-0201HQ-3N2B-T.pdf
Availability of ATFC-0201HQ-3N2B-T
QUANTITY
ATFC-0201HQ-3N2B-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ATFC-0201HQ-3N2B-T
Internal Part NumberEIS-ATFC-0201HQ-3N2B-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelATFC-0201HQ.pdfATFC-0201HQ.stp
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesATFC-0201HQ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeThin Film
Material - CoreCeramic
Inductance3.2nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATFC-0201HQ-3N2B-T
Related LinksATFC-0201, ATFC-0201HQ-3N2B-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ATFC-0201HQ-3N2B-T Details Description
Related parts for ATFC-0201HQ-3N2B-T
CAP CER 3300PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN JAM NUT MINI CPC SHELL 11 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 5W datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.1"L X 1.6"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 37MA 18 OHM TH datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 7 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 200MA AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.3A 88 MOHM SMD datasheet.pdf
350 TB SPR PLU WF 2/ROWS datasheet.pdf
CAP CER 36PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf