GE Critical Power ATH030A0X3-SRZ
ATH030A0X3-SRZ picture photo
Mfg. Part Number
ATH030A0X3-SRZ
Brief Description
DC/DC CONVERT 0.8-3.63V 30A 109W
Datasheet Download
ATH030A0X3-SRZ.pdf
Availability of ATH030A0X3-SRZ
QUANTITY
ATH030A0X3-SRZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ATH030A0X3-SRZ
Internal Part NumberEIS-ATH030A0X3-SRZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Manufacturer Product PagePower Module Wizard™
Standard Package200
SeriesAustin MegaLynx™
PackagingTray
TypeNon-Isolated PoL Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)4.5V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output 10.8 ~ 3.63 V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)30A
Power (Watts) - Manufacture Series109W
Voltage - Isolation-
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseModule
Size / Dimension1.30" L x 0.53" W x 0.39" H (33.0mm x 13.5mm x 10.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency92.2%
Power (Watts) - Max109W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATH030A0X3-SRZ
Related LinksATH030A, ATH030A0X3-SRZ Datasheet, GE Critical Power Distributor
ATH030A0X3-SRZ Details Description
Related parts for ATH030A0X3-SRZ
IC DAC 12BIT MULT 20-SOIC datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LVPECL 8-TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 40KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CABL AMC-SMA RP BLKHD JACK 100MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 137 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HDM SMPR033F G datasheet.pdf
LED COB CXB2530 3500K WHT SMD datasheet.pdf
22UF 50V 7.14X23.81 AXI datasheet.pdf