Sensata Technologies/Airpax ATR20-W-63S-B1-N-15.0A-0
ATR20-W-63S-B1-N-15.0A-0 picture photo
Mfg. Part Number
ATR20-W-63S-B1-N-15.0A-0
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
ATR20-W-63S-B1-N-15.0A-0.pdf
Availability of ATR20-W-63S-B1-N-15.0A-0
QUANTITY
ATR20-W-63S-B1-N-15.0A-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATR20-W-63S-B1-N-15.0A-0
Internal Part NumberEIS-ATR20-W-63S-B1-N-15.0A-0
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATR20-W-63S-B1-N-15.0A-0
ATR20-W-63S-B1-N-15.0A-0 Details Description
Related parts for ATR20-W-63S-B1-N-15.0A-0
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 311.04MHZ 10-LCCC datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 14.5VC 1.5KE datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 13.3VC SMA datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SST DEBURRING WHEEL 8" 7A FIN datasheet.pdf
RES 107 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf