Sensata Technologies/Airpax ATR20-W-63S-B1-N-8.0A-0
ATR20-W-63S-B1-N-8.0A-0 picture photo
Mfg. Part Number
ATR20-W-63S-B1-N-8.0A-0
Brief Description
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
ATR20-W-63S-B1-N-8.0A-0.pdf
Availability of ATR20-W-63S-B1-N-8.0A-0
QUANTITY
ATR20-W-63S-B1-N-8.0A-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATR20-W-63S-B1-N-8.0A-0
Internal Part NumberEIS-ATR20-W-63S-B1-N-8.0A-0
Breaker TypeThermal
Current Rating8A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATR20-W-63S-B1-N-8.0A-0
Related LinksATR20-W-63S, ATR20-W-63S-B1-N-8.0A-0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
ATR20-W-63S-B1-N-8.0A-0 Details Description
Related parts for ATR20-W-63S-B1-N-8.0A-0
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 630V X7R 2220 datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
LP 5.08/05/90 3.2SN OR datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3.5A 125VAC 2SMD datasheet.pdf