Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-01B-10-C3-R0
ATS-01B-10-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-01B-10-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-01B-10-C3-R0.pdf
Availability of ATS-01B-10-C3-R0
QUANTITY
ATS-01B-10-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-01B-10-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-01B-10-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-01B-10-C3-R0
Related LinksATS-01B-, ATS-01B-10-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-01B-10-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-01B-10-C3-R0
IC ADC 14BIT 85KSPS SHTDN 16SOIC datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 330K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI DIFF 3.3V DIP datasheet.pdf
PLC SPLITTER 1X64 S-GRADE 1M datasheet.pdf
SHIELD RIGHT ANGLE REC36POSSFFFO datasheet.pdf
47UF 100V 8X11,5 datasheet.pdf