Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-01C-180-C3-R0
ATS-01C-180-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-01C-180-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-01C-180-C3-R0.pdf
Availability of ATS-01C-180-C3-R0
QUANTITY
ATS-01C-180-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-01C-180-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-01C-180-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-01C-180-C3-R0
Related LinksATS-01C-, ATS-01C-180-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-01C-180-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-01C-180-C3-R0
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 1.3W MONO D 9USMD datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
LED AMBER 2SMD datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 163MA 4.6 OHM datasheet.pdf
508 TB SPR PLU UP/SIDE datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 7A 14 MOHM SMD datasheet.pdf