Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-01E-100-C2-R0
ATS-01E-100-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-01E-100-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-01E-100-C2-R0.pdf
Availability of ATS-01E-100-C2-R0
QUANTITY
ATS-01E-100-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-01E-100-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-01E-100-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-01E-100-C2-R0
Related LinksATS-01E-, ATS-01E-100-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-01E-100-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-01E-100-C2-R0
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 2A 5V datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 300MA 270 MOHM datasheet.pdf
CARD GUIDE WITH ACCESS 160MMRED datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf