Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-01E-14-C1-R0
ATS-01E-14-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-01E-14-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-01E-14-C1-R0.pdf
Availability of ATS-01E-14-C1-R0
QUANTITY
ATS-01E-14-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-01E-14-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-01E-14-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.96°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-01E-14-C1-R0
Related LinksATS-01E-, ATS-01E-14-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-01E-14-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-01E-14-C1-R0
CABLE TIE INTERMED RED 5.6" datasheet.pdf
CONN SPRING 14POS DUAL .350 SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS TYPE C VERT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.8A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
RES 379K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1.85W SOD64 datasheet.pdf
MOD WIFI 802.11B/G/N W/ANT datasheet.pdf
Non-Isolated 15A SIP/SMT DC/DC Converters datasheet.pdf