Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-01G-22-C2-R0
ATS-01G-22-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-01G-22-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-01G-22-C2-R0.pdf
Availability of ATS-01G-22-C2-R0
QUANTITY
ATS-01G-22-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-01G-22-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-01G-22-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.83°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-01G-22-C2-R0
Related LinksATS-01G-, ATS-01G-22-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-01G-22-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-01G-22-C2-R0
DIODE GEN PURP 200V 20A D2PAK datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A TO-92S datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMA datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 6W datasheet.pdf