Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-01G-24-C1-R0
ATS-01G-24-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-01G-24-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-01G-24-C1-R0.pdf
Availability of ATS-01G-24-C1-R0
QUANTITY
ATS-01G-24-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-01G-24-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-01G-24-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.36°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-01G-24-C1-R0
Related LinksATS-01G-, ATS-01G-24-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-01G-24-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-01G-24-C1-R0
RES SMD 2.1M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 4.34"L X 3.24"W datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 8W 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.050" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 200MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN FPC 4POS 0.50MM R/A datasheet.pdf