Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02D-158-C3-R0
ATS-02D-158-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02D-158-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-02D-158-C3-R0.pdf
Availability of ATS-02D-158-C3-R0
QUANTITY
ATS-02D-158-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02D-158-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02D-158-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02D-158-C3-R0
Related LinksATS-02D-, ATS-02D-158-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02D-158-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-02D-158-C3-R0
OSCILLATOR CMOS PROG 5V 0E datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER ECL 2:1 5V 8-SOIC datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC P600 datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 12" 8S FIN datasheet.pdf
CONN SSL OUTLET HSG 2POS 3.6MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 8V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf