Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02D-25-C1-R0
ATS-02D-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02D-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-02D-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-02D-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-02D-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02D-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02D-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02D-25-C1-R0
Related LinksATS-02D-, ATS-02D-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02D-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-02D-25-C1-R0
CONN HEADER VERT 8POS PCB TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8MINIMAP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC GLASS 2786OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf