Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02F-201-C3-R0
ATS-02F-201-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02F-201-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-02F-201-C3-R0.pdf
Availability of ATS-02F-201-C3-R0
QUANTITY
ATS-02F-201-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02F-201-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02F-201-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02F-201-C3-R0
Related LinksATS-02F-, ATS-02F-201-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02F-201-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-02F-201-C3-R0
CAP ALUM 470UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC CTRLR HOT-SWAP QD 48-TQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.5V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323 datasheet.pdf
EMI CHIP BEAD UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 250 OHM 1% 35W D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf
CAP FILM 9.5 NF 10% 2000VDC AXIA datasheet.pdf