Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02G-39-C1-R0
ATS-02G-39-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02G-39-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM
Datasheet Download
ATS-02G-39-C1-R0.pdf
Availability of ATS-02G-39-C1-R0
QUANTITY
ATS-02G-39-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02G-39-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02G-39-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width2.400" (60.96mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02G-39-C1-R0
Related LinksATS-02G-, ATS-02G-39-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02G-39-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-02G-39-C1-R0
TRANS 2NPN 50V/20V MINI6 datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS TYPE C VERT datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 9.6MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 0.205 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
ADJUSTABLE WRENCH 10"" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180 SOLID datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.39UF RADIAL datasheet.pdf