Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-02H-121-C1-R0
ATS-02H-121-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-02H-121-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-02H-121-C1-R0.pdf
Availability of ATS-02H-121-C1-R0
QUANTITY
ATS-02H-121-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-02H-121-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-02H-121-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-02H-121-C1-R0
Related LinksATS-02H-, ATS-02H-121-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-02H-121-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-02H-121-C1-R0
RES 187K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE BEAD ARRAY 120 OHM 0804 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 32 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IND PRESS TO TEST GREEN datasheet.pdf
PTC HEATERS 40% datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf