Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-03B-10-C2-R0
ATS-03B-10-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-03B-10-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-03B-10-C2-R0.pdf
Availability of ATS-03B-10-C2-R0
QUANTITY
ATS-03B-10-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-03B-10-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-03B-10-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.89°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-03B-10-C2-R0
Related LinksATS-03B-, ATS-03B-10-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-03B-10-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-03B-10-C2-R0
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 20-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 1611 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 20SO datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS R/A TIN 2.5MM datasheet.pdf
LED PANEL GRN DIFF SNAP-IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 13 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 2.6PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
680UF 450V 35X60MM 105C 2000H datasheet.pdf