Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-03B-150-C2-R0
ATS-03B-150-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-03B-150-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-03B-150-C2-R0.pdf
Availability of ATS-03B-150-C2-R0
QUANTITY
ATS-03B-150-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-03B-150-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-03B-150-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-03B-150-C2-R0
Related LinksATS-03B-, ATS-03B-150-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-03B-150-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-03B-150-C2-R0
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 30 OHM 0404 datasheet.pdf
FIXED IND 24NH 600MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 32 IN 28 OUT 24V datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 8A SYNC datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 1600VDC datasheet.pdf