Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-03D-200-C1-R0
ATS-03D-200-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-03D-200-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-03D-200-C1-R0.pdf
Availability of ATS-03D-200-C1-R0
QUANTITY
ATS-03D-200-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-03D-200-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-03D-200-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.76°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-03D-200-C1-R0
Related LinksATS-03D-, ATS-03D-200-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-03D-200-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-03D-200-C1-R0
LINE FILTER 3MH TYPE 25F datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
RES 180 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SMINI6 datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 5.1K OHM 10SRT datasheet.pdf