Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-03F-201-C3-R0
ATS-03F-201-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-03F-201-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-03F-201-C3-R0.pdf
Availability of ATS-03F-201-C3-R0
QUANTITY
ATS-03F-201-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-03F-201-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-03F-201-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-03F-201-C3-R0
Related LinksATS-03F-, ATS-03F-201-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-03F-201-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-03F-201-C3-R0
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 2MM PNP NC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 57.849MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 25 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 12pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf