Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-03G-201-C2-R0
ATS-03G-201-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-03G-201-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-03G-201-C2-R0.pdf
Availability of ATS-03G-201-C2-R0
QUANTITY
ATS-03G-201-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-03G-201-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-03G-201-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.17°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-03G-201-C2-R0
Related LinksATS-03G-, ATS-03G-201-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-03G-201-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-03G-201-C2-R0
CONN TERMINATE COVER 100POS .050 datasheet.pdf
IC Z8 MCU OTP 32K 3V 40DIP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK SS TAB 2X6.3 PA datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 400V 15A TO-247 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4-UCSP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
+5 V Powered CMOS RS-232 Drivers/Receivers IC datasheet.pdf