Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-03H-24-C1-R0
ATS-03H-24-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-03H-24-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-03H-24-C1-R0.pdf
Availability of ATS-03H-24-C1-R0
QUANTITY
ATS-03H-24-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-03H-24-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-03H-24-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.36°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-03H-24-C1-R0
Related LinksATS-03H-, ATS-03H-24-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-03H-24-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-03H-24-C1-R0
Connector Header 26 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 13MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf