Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-03H-27-C3-R0
ATS-03H-27-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-03H-27-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-03H-27-C3-R0.pdf
Availability of ATS-03H-27-C3-R0
QUANTITY
ATS-03H-27-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-03H-27-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-03H-27-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-03H-27-C3-R0
Related LinksATS-03H-, ATS-03H-27-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-03H-27-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-03H-27-C3-R0
HEAT SINK TO-3 .500" COMPACT datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 220K OHM 1008 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 0.070 T/H TIN datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 124MA 2.9 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 505MA 330 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf