Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-04A-75-C1-R0
ATS-04A-75-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-04A-75-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-04A-75-C1-R0.pdf
Availability of ATS-04A-75-C1-R0
QUANTITY
ATS-04A-75-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-04A-75-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-04A-75-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-04A-75-C1-R0
Related LinksATS-04A-, ATS-04A-75-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-04A-75-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-04A-75-C1-R0
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU EP7 74MHZ 208LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
Crystal 8.1920MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 13A 125V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf