Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-04E-12-C1-R0
ATS-04E-12-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-04E-12-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-04E-12-C1-R0.pdf
Availability of ATS-04E-12-C1-R0
QUANTITY
ATS-04E-12-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-04E-12-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-04E-12-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.84°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-04E-12-C1-R0
Related LinksATS-04E-, ATS-04E-12-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-04E-12-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-04E-12-C1-R0
IC OVP TRIPOLAR TELECOM I2PAK datasheet.pdf
RES SMD 1.5KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG .187 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CABLE CONN 5POLE datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf