Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-04E-25-C2-R0
ATS-04E-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-04E-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-04E-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-04E-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-04E-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-04E-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-04E-25-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-04E-25-C2-R0
Related LinksATS-04E-, ATS-04E-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-04E-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-04E-25-C2-R0
CONN RING 8 AWG #10 SOLIS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 2KV X7R 2220 datasheet.pdf
CARD EDGE 100PS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MPU 80C88 5MHZ 40DIP datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 158MA 8 OHM SMD datasheet.pdf