Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-04G-18-C3-R0
ATS-04G-18-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-04G-18-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-04G-18-C3-R0.pdf
Availability of ATS-04G-18-C3-R0
QUANTITY
ATS-04G-18-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-04G-18-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-04G-18-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.45°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-04G-18-C3-R0
Related LinksATS-04G-, ATS-04G-18-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-04G-18-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-04G-18-C3-R0
FIXED IND 330UH 40MA 34 OHM SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50K OHM 5% 100W datasheet.pdf
IC DAC VIDEO 3CH 30MHZ 48-LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 15NS 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 583 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 8 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 1.8A TO277A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-3.6V 7W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 L.104 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf