Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-04H-68-C2-R0
ATS-04H-68-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-04H-68-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-04H-68-C2-R0.pdf
Availability of ATS-04H-68-C2-R0
QUANTITY
ATS-04H-68-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-04H-68-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-04H-68-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.31°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-04H-68-C2-R0
Related LinksATS-04H-, ATS-04H-68-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-04H-68-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-04H-68-C2-R0
CBL RIBN 15COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 0.68 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf