Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-05E-100-C1-R0
ATS-05E-100-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-05E-100-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-05E-100-C1-R0.pdf
Availability of ATS-05E-100-C1-R0
QUANTITY
ATS-05E-100-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-05E-100-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-05E-100-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.69°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-05E-100-C1-R0
Related LinksATS-05E-, ATS-05E-100-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-05E-100-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-05E-100-C1-R0
RES SMD 2.2K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONN 34POS IDC SOCKET 10GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 12W 18-75VIN +/-15V datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 46CKTS 0.062 PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf