Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-05E-102-C2-R0
ATS-05E-102-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-05E-102-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-05E-102-C2-R0.pdf
Availability of ATS-05E-102-C2-R0
QUANTITY
ATS-05E-102-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-05E-102-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-05E-102-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-05E-102-C2-R0
Related LinksATS-05E-, ATS-05E-102-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-05E-102-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-05E-102-C2-R0
BOX ABS BLACK 3.27"L X 2.13"W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
RESISTOR 20 OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE TO KEYENCE KV SERIES datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV(30KV) PIN datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf