Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-05H-185-C3-R0
ATS-05H-185-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-05H-185-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-05H-185-C3-R0.pdf
Availability of ATS-05H-185-C3-R0
QUANTITY
ATS-05H-185-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-05H-185-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-05H-185-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.45°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-05H-185-C3-R0
Related LinksATS-05H-, ATS-05H-185-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-05H-185-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-05H-185-C3-R0
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIPGW datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER FOR CY2077FZ datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES MO 1W 1K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 400KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
LED LAMP ARRAY ALLNGAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 10% 1305 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 30POS SKT datasheet.pdf
SENSOR PROX 6.7MM PNP 12-24VDC datasheet.pdf