Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-05H-45-C3-R0
ATS-05H-45-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-05H-45-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-05H-45-C3-R0.pdf
Availability of ATS-05H-45-C3-R0
QUANTITY
ATS-05H-45-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-05H-45-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-05H-45-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-05H-45-C3-R0
Related LinksATS-05H-, ATS-05H-45-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-05H-45-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-05H-45-C3-R0
CONN FFC RCPT HSG 13POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN HEADR PND TOP 10POS 2MM PCB datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A SOLDER datasheet.pdf
FERR PWR 200 OHM 5A 1280 SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPED 45POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 30.8A TO-3P(N) datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T SOLDER LUG datasheet.pdf
MICRO 31C P 72" WHT JACKS datasheet.pdf