Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06A-28-C2-R0
ATS-06A-28-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06A-28-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-06A-28-C2-R0.pdf
Availability of ATS-06A-28-C2-R0
QUANTITY
ATS-06A-28-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06A-28-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06A-28-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.58°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06A-28-C2-R0
Related LinksATS-06A-, ATS-06A-28-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06A-28-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-06A-28-C2-R0
REG 24V-15V 4A SIP CU ST TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 68PLCC datasheet.pdf
FILTER COMPACT 3-PH EMC/RFI 65A datasheet.pdf
CAP CER 15UF 10V X5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 17POS TIN datasheet.pdf
RES 49.3 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf