Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06C-102-C1-R0
ATS-06C-102-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06C-102-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-06C-102-C1-R0.pdf
Availability of ATS-06C-102-C1-R0
QUANTITY
ATS-06C-102-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06C-102-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06C-102-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06C-102-C1-R0
Related LinksATS-06C-, ATS-06C-102-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06C-102-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-06C-102-C1-R0
IC REG LDO 5V 0.25A SOT223-6 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 42POS datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 28V ESD NI880S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
DIFF, NPN, 1M, COATED, M12 PIG datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf