Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06C-60-C3-R0
ATS-06C-60-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06C-60-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-06C-60-C3-R0.pdf
Availability of ATS-06C-60-C3-R0
QUANTITY
ATS-06C-60-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06C-60-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06C-60-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.5°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06C-60-C3-R0
Related LinksATS-06C-, ATS-06C-60-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06C-60-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-06C-60-C3-R0
IC SRAM 8KBIT 15NS 52PLCC datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 16K 64LQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC DUAL MONO MULTVIBRATOR 16SOIC datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
IGBT 1000V 60A 170W TO3P LH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CAP CER 300PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf