Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06C-68-C3-R0
ATS-06C-68-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06C-68-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-06C-68-C3-R0.pdf
Availability of ATS-06C-68-C3-R0
QUANTITY
ATS-06C-68-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06C-68-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06C-68-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.39°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06C-68-C3-R0
Related LinksATS-06C-, ATS-06C-68-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06C-68-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-06C-68-C3-R0
LED SLIDE T2 RED 24V datasheet.pdf
SENS PROX M18 5MM NPN-NO SHIELD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
DIN-SIGNAL CONTACT BC F PL1 SING datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
SPIRAL WRAP .75 19.1MMX100' NYL datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf