Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06D-102-C1-R0
ATS-06D-102-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06D-102-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-06D-102-C1-R0.pdf
Availability of ATS-06D-102-C1-R0
QUANTITY
ATS-06D-102-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06D-102-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06D-102-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06D-102-C1-R0
Related LinksATS-06D-, ATS-06D-102-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06D-102-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-06D-102-C1-R0
TIE CABLE 304 ST/STL 200LB 26.8" datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 64EASYBGA datasheet.pdf
BIT HOLDER HEX SOCKET 1/4" 4.92" datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A TSOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PREMIUM VGA EXTENSION CABLE datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HERMAPHRODITIC 50POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf