Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06F-152-C1-R0
ATS-06F-152-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06F-152-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-06F-152-C1-R0.pdf
Availability of ATS-06F-152-C1-R0
QUANTITY
ATS-06F-152-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06F-152-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06F-152-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06F-152-C1-R0
Related LinksATS-06F-, ATS-06F-152-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06F-152-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-06F-152-C1-R0
Connector Header 6 Position 0.197" (5.00mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
IC LINE RCVR QUINT DIFF 28-PLCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
HD-I 5EMPO140F210OVL BENCH/LM datasheet.pdf
1500 VDC 15 AMP INLINE MIDGET FU datasheet.pdf