Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06F-33-C1-R0
ATS-06F-33-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06F-33-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM
Datasheet Download
ATS-06F-33-C1-R0.pdf
Availability of ATS-06F-33-C1-R0
QUANTITY
ATS-06F-33-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06F-33-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06F-33-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow17.4°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06F-33-C1-R0
Related LinksATS-06F-, ATS-06F-33-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06F-33-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-06F-33-C1-R0
IGBT 600V 70A 200W TO247AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC SAMPLE RATE CONVERTER 20TSSOP datasheet.pdf
SENSOR PROTECTION BRACKET datasheet.pdf
BOX S STEEL 35.98"L X 24.02"W datasheet.pdf
AKZ 4 1 POLE FE PA BG datasheet.pdf
JVN RELAY (FLUX-RESISTANCE TYPE, datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 5KV 500MA AXIAL datasheet.pdf