Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06G-24-C3-R0
ATS-06G-24-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06G-24-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-06G-24-C3-R0.pdf
Availability of ATS-06G-24-C3-R0
QUANTITY
ATS-06G-24-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06G-24-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06G-24-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.43°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06G-24-C3-R0
Related LinksATS-06G-, ATS-06G-24-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06G-24-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-06G-24-C3-R0
CONN HEADER 62POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER T1 40-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 150 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 300MA 320 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf