Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-06G-55-C1-R0
ATS-06G-55-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-06G-55-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-06G-55-C1-R0.pdf
Availability of ATS-06G-55-C1-R0
QUANTITY
ATS-06G-55-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-06G-55-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-06G-55-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow23.94°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-06G-55-C1-R0
Related LinksATS-06G-, ATS-06G-55-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-06G-55-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-06G-55-C1-R0
IC USB PWR CTRLR DUAL 16-QSOP datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 10NS 84PLCC datasheet.pdf
RES .36 OHM 10W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -40DB datasheet.pdf
SW PB MOM ILLUM FLUSH RND WHITE datasheet.pdf
IC PLL BUILDING BLOCK 16SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
HEADER PRESS-FIT TYPE C 55POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 50MA 125 OHM TH datasheet.pdf